Current CRLs (by company)



2,279 Current Certified Reliability Leaders

Click here to view by CRL name

3M
Badil Elhady
American Axel Company
Enrique Canuto
Gustavo Angeles
Jesus Alberto Esquivel
Jose Alfredo Conejo Salazar
Jose Francisco Ramirez
Jose Ismael Martinez
Jose Luis Flores Uljia
Monica Garcia Cisneros
Oscar Gerardo Bello
Rafael De la Torre
Tim Hay
Victor Moreno Gutierrez
AB Inbev
Miguel Alberto Vences Ortiz
Tim Gabbert
Abbott Labs
Alireza Monshizadeh
Andres Garcia Rodriguez
Anthony Lim
Antonio Martin Rodriguez
Chad Bojanich
Ciaran Connolly
Colin McCarthy
Danny Nickels
Emmet Byrne
Hans Kroon
Harol Van Der Vinne
Jason Shelton
John Antani
John Kelly
Jose Tjiputra
Juan Jose Garcia Mesa
Kevin Grandey
Kian Chuan Tan
Mario Munoz
Mark Bowen
Mark Fischer
Mark Radaskiewicz
Michael Egan
Michael Smith
Pim Visscher
Rajat Basu
Richard Er Seng Koon
Rick Wu
Robert Sundlie
Rodney Lauer
Rodney Sevenich
Ryan Abington
Scott Phillips
Ser Lan Lim
Sonja van der Voort
Svetoslav Chilikov
Thanaraj Loganathan
Timothy Lewis
Tommy Kennedy
Abbvie
Oscar Antunez
ABENGOA
Manuel Diaz
Abu Dhabi Company For Onshore Petroleum Operations
Mashfiq Shahriar
Abu Dhabi Gas Development Company (ADNOC Sour Gas)
Igor Acosta Mondragón
Accenture
Allan Case
John Holmes
Justin Healy
Maxim Efimov
Peter Sullivan
Richard Carr
Robert Griffith
Susan Losby
Theunis Myburg
Tracey Countryman
Accuride Wheel End Solutions/Gunite
Dick Haun
ACM, Inc.
Jack Jackson
Acquisition Logistics Engineering
Zach Pusnik
Actavis
Lisandro Rivera
Acuren
Dean Stephens
ADCO
Krishna Nangare
ADM
Daniel Spring
Dave Holloway
Joshua Moriarty
Kevin Josh
Paul Hoffman
Advanced Energy Ind.
Matt Lacy
Advanced Mechanical Enterprises/AME
Tony Planamento
Advanced Technology Services
Brad Myers
Fernando Olivares Osorio
Jeremy Wright
Joe Erickson
Trent Goodale
AdvanSix
Nick Brescia
AECOM
Kevin Arvin
Robert Kijak
Vlad Bacalu
AES
Adam Brown
Scott Halleran
Afton Chemical
Mike Hreyo
Paul McCain
AGPS
Marysabel Gonzalez
Agropur
Jason Verly
Ainsworth Engineered
Amir Farahmandy
Air Liquide America
Randy Carlisle
AkzoNobel
Josue A. Gonzalez Rios
Albemarle Corporation
Jason Bitting
Matthew Daigle
Alcoa
Max Apapoe
Robert Koehler
Allied Reliability Group
Chris Colson
Joseph Lochard
Lance Bisinger
Matt Blaschke
Matt Spurlock
Walt Barringer
William Segraves
Alpha Natural Resources
Carl Brown
Timothy Talley
ALPLA
Brandon McIntosh
Amec Foster Wheeler
Julie Albion
AMRRI
Mike Johnson
Analog Devices Intl.
Vincent Hudner
AngloGold Ashanti
Youssouf Toure
ANSTO
Amy Le
Antamina
Juan Jose Gamboa
Aquitas Solutions
Kimberly Welch
AR Consulting
Adam Lea-Bischinger 
Aramis
Usman Mustafa Syed
Arca Continental
Carlos Garza
Arcadis
Timothy Ware
Arconic
Eric Frederick
Steven Strayer
ARCOR
Hernan Menichetti
Ardent Mills
Greg Ledo
Jeremy Hine
Argo Consulting
Matthew Brummitt
Ron Bethmann
Arizona Public Service
Aaron Pena
Albert Fagyas, Jr.
Amy Corocran
Brandon Pfeiffer
Chuck Linden
Craig Bornfleth
David King
Effren Starks
Forrest Dumas
Glen Smith
Henry Watrous
Ian Hatfield
Joey Croxton
Karl Bright
Lance Meservey
Luke Donney
Mark Whiting
Martin Sullivan
Matt Loyd
Michael Wasko
Nicole Thompson
Raymond Beezley
Rosalio Fuentes
Scott Alford
Todd Tinyman
Wesley Horne
Zach Hettel
ARMS Reliability
Allen Garcia
Amir Datoo
Benjamin Rowland
Greg Williams
Jason Ballentine
Matthew Helbert
Phil Sage
Santiago Sotuyo
Simon Boyce
Stephen Vardy
Arrelic
Deepak Sahoo
Asaleo Care
Matthew Norton-Smith
Shane Scriven
Ascend Materials
Woody Woodfield
ASR Group
Craig Luzik
David Turner
Dominick Tursi
Douglas Crosswhite
Graham Sanders
Jose Romero
Nathan Banfield
Samuel Dias
Sean Garry
AssetAnalytix
Johnny Bofilios
Asset Performance Technologies Inc.
Derek Valine
Associated Electric Corp.
Kenneth Hildreth
AstraZeneca
Andrew Carpenter
Austin Shoemaker
Christopher Nolan
Michael Caldwell
Atek Companies
Craig Truempi
ATI
Brian Adams
Brian Pilmer
David Haley
John Batrouny
Jon Hollis
Kevin Dixon
Lucas Lindstrom
Luke Walden
Matthew Lee
Michael Smee
Patrick Vasfaret
Ryan Mcclaughry
Scott Lundegard
Shelbie Coon
Stephen Adams
Tasha Williams
Tobin Lindstrom
Wayne Nelson
Zak Milligan
ATS
Chad Ethredge
Scott Cameron
AusNet Services
Tim Gowland
Austin Energy
Craig Smith
Australian Paper
Sid Patel
Avantor
Jeff Carusa
AVINTIV
Gilberto J. Carrera Loaiza
Axiom Project Services
Colin McDonald
Axion Energy
Alejandro Geese
Javier Mascheroni
Azima DLI
Steven Hudson
B. Braun Medical, Inc.
Amaury Reyes
Benedict Dyquiangco
Chris Cook
Chris Moe
Christopher Dubs
Durga Tadi
Enrique Ramos
Eric Yaindl
Garry Binsberger
Gavin Wadas
George Guido
George Williams
Glenn Sheckler
Greg Dinon
John Glassic
John Keefe
Jose Serratos
Joseph Anderson
Larry Shaver
Lukas Grosz
Matt Thomas
Matthew Hawk
Robert Augur
Steve Reimer
Ted Holaska
Thanh Mai
Banetti
Randy Martin
Barrick Gold Corporation
Amy French
Chad Mihelich
Clint Johnson
David Yazzie
Jim Davids
Joshua Hayes
Leonard Zahrowski
Paul Villaorduna
Barry-Wehmiller Design Group
Hector Clay
Barry Callebaut
Dramane Dagnogo
BASF
Douglas Bowker
Matt Arndt
Paul Nieves
Basin Electric Power Cooperative
Jon McNees
Bausch + Lomb/Valeant Pharmaceuticals
Albert Christian
Bay Cities
Bill Sterkel
Bayer Material Science
Vicens Ferrer
BDB Solutions LLC
Blake Baca
Jason Kukla
Belgian Maintenance Association
Wim Vancauwenberghe
Bentley Systems Inc.
Abdul Azim Azeez
Alaadin Khalil
Benjamin Witter
David Armstrong
Eugene Gavrikov
Gary Mikula
Hady Amal Amin
Howie Emerson
Ian McLean
Mandeep Narang
Mohd Tarmizi Mohd Ali
Nastaran Adeli
Patrick Spink
Ron Whitson
Sandra DiMatteo
BHP
Tushar Ahuja
Big Heart Pet Brands
Vestanna McGuigan
Bimbo Bakeries USA
Ron Paine
Biogen
JD Fier
BK Reliability
Bill Keeter
Blue Sky Reliability
Derek Burley
BNSF
Allen Beitel
Brandon Schwartz
Craig Niedbala
Hark Braren
James Nelson
Jeremy Smith
Joshua Ford
Karl Lewin
Michael Cleveland
Michael Schell
Nicolas McLean
Patrick Whelan
Robert Murray
Steve Hulshizer
Steven Brannan
Zachary Luckhart
Boardwalk Pipelines
Stacie Ocmand
Bob Evans Foods
Angela Howarth
Boeing
Alexander Haungs
Andrew Bongbonga
Carson Lain
David Perkins
Jack Metcalf
Juan Ernesto Rodriguez
Justin Bargo
Kenneth Peoples
Kurt Stowell
Mitchell Friedman
Patrick Devine
Boise Cascade
Jason Simpson
Bonneville Power Admin.
David Williams
Boston Beer
Michael Hall
Boston Scientific
Alexander Sinigaglia Nazario
Juan Manuel Portuguez
BP
Amanda Nurse
Jayaram Menon
Kevin Strader
Kim Small
Lisa Lange
Michael Eisenbise
Muyiwa Eboda
Paul Monus
Vijay Mohan
Bridgestone Tire Corporation
Dustin Langworthy
William Blackmon
Bristol-Myers Squibb
Adam Gary
Alaina Valletta
Alessandro Catallo
Alessandro Ottavi
Alexander Wessner
Amanda Exel
Amit Shah
Andrew Henwood
Andrew Maude
Andrew Weber
Angel Martinez
Angel Vega
Anna Sayani
Anthony Boland
Bernard Windhausen
Bill Perhacs
Bill Rzomp
Blake McGann
Bob Hersh
Bob Sherry
Brad Shacter
Brandon Pollack
Brendan Bishop
Brendan Murray
Brian Kelly
Brian Kennedy
Bryan Pingitor
Carla Rumazza
Carlos Chavarria
Carmen Romero
Charles Scheftic
Cheryl Ascenzi
Chris Cassidy
Chris Ohern
Christopher Brunelle
Ciaran O'Callaghan
Cindy Biegley
Cliff Anderson
Colm McCann
Dan Amichetti
Dan Conlon
Dan Groza
Dan Post
Dariusz Kordas
Dave Bentley
Dave Rodriguez
David O'Neil
Declan Hannigan
Derek Kane
Deven Chauhan
Diane Robles
Donald Wood
Don Sauvigne
Ed Smith
Ed Taggart
Edward McCormick
Edward Rosario
Enid Rivera Calderon
Eoghan Duggan
Ester Cerasaro
Federica Mondiomondio
Federica Paolucci
Felix Hernandez
Francesco Spagnuolo
Frank Beres
Frank Congdon
Frank Dicaprio
Frank Rubito
Fred Smith
Gary Knapick
Ger Power
Giovan Torres
Graham Nolan
Greg Moos
Gregory Caceres
Guillaume Serrano
Harvey Handy
Hector Macias
Henri Celma
Henrique Rodrigues
Ian McCormick
Jack Codd
James McGannon
Janette Santana
Jared Valletta
Javier Del Fierro Casiano
Jean-Pierre Bourroux
Jeff Hulit
Jennifer Ayres
Jennifer Sprague
Jiangting Li
Jill Reinhard
Johanna DeFrancisco
John Hickey
John Makula
Jon Butterfield
Jon Payne
Jon Roland
Jonathan Richards
Jonathan Roppel
Jose Rivera Santiago
Jose Rivera Villafane
Joseph Tyska
Josue Ortega
Julie Sachar
Justin Carpenter
Karl Kaluhiokalani
Kathleen Garofalo
Kelly Johnson
Keith Hinners
Ken Harewood
Kevin Clark
Kevin Joshi
Kevin Skeele
Kimberly Fuller
Kirk Wolfgang
Lawrence Wong
Leo Martinez
Leo Quinn
Liam Woods
Lingqi Kong
Lori Kreilach
Louis Wasserman
Luis Javier Laracuente
Luis Tirado-Maldonado
Luis Vazquez
Lydie Vidal
María Ortiz
Mariol Caro
Mary Hart
Mary Moran
Mary Myers
Matt Rivard
Maxime Duranti
Michael Mcvicar
Michael Meyer
Michael Andrews
Michael Hausladen
Michele Acierno
Michelle Caruso
Mike Hughes
Nagappan Subiah
Nancy Poirier
Nelson Alves
Nerisbel Velazquez - Aponte
Neville Doyle
Noel Dillon
Pablo Figueroa
Padraig Keane
Padraig McCarthy
Patrick McFarland
Patrick Page
Paul Adamsky
Paul Buraczynski
Paul Dunphy
Paul Waters
Peggy Card
Peter Rovito Jr
Peter Johnson
Peter Koza
Phil Wirtshafter
Philip Jalbert
Pierre-Arnaud Taulelle
Piotr Ucher
Preetesh Bansal
Randy Bugge
Raul Heredia
Raul Santiago
Raymond Kelly
Reinaldo Quinones
Rezar Gera
Richard Appezzato
Richard Isabelle
Richard Martel
Richard Pranke
Rick Rokes
Robert Bober
Robert Wehrs
Russell Smith
Ryan McConnell
Saimon Gasparetto
Salvatore Belli
Scott Capsello
Scott Rogers
Sean Coyne
Sean O'Connor
Shane Healy
Shane McCarty
Shane O'Rourke
Sheila Lopez
Steve Lowkes
Steve Sikoryak
Tesfahun Temesgen
Thomas Costello
Thomas Jennings
Todd McCarthy
Tom Geiger
Tracey Fitzpatrick
Val Koch
Valter Saccucci
Verrick Hager
Vincent Sloat
Vincenza Imperiale
Vivian Rodriguez
Waldemar Rivera
Wayne Jock
Wendy Borsini
William Ricci
William Rios
Xavier Perez
Yiu Lau
Broward County
Brandi Redding
Brown and Caldwell
Elizabeth Minyard
Michael Beattie
Bunch and Associates
Wesley Bunch
Bureau Veritas
Adam Perdana
Shamsul Amri
C&H Sugar
Cara Riverso
Christopher Diner
C&W Services
Gary Stevens
cagents
Richard Tree
Calvery County DPW
James Ritter
Cargill
Larry Burdette
Lynn Caillouet
CB&I
Alfred W. DeVaux
Fredy Garcia
CBM Consulting
Terrence Fletcher
CBRE
Andrew Gay
Andrew May
Ashish Bhatt
Billy Myers
Brandon Wilhelm
Brian Letendre
Brian Stockman
Bruce "Chip" Burnette
Charles Escriva
Chris Johns
Christopher Moore
Claudia Mitchell
Cynthia Conner
Daniel Vogt
David Auton
David Ireland
Dennis Dawe
Diane Conley
Durlove Mohanty
Ignacio Medina
Ikos van den Brink
James Scarnati
Joe Stevenot
John Gibson
John Willis
Kaj Grippeling
Kendra Price
Kenneth Staats
Kevin Powell
Kyle Brumfield
Leo Breaux
Lisa Rakoczy
Mark Shirley
Martijn Latour
Michael Doolan
Monte Beslow
Patrick Houlihan
Paul Ausbrooks
Paula Kirk
Peter Wallace
Philip Thrift
Rachel Roeper
Randy Soudah
Ray Congdon
Raymond DeMeo
Rich Okoney
Richard Conohan
Russ Parrish
Sabahat Mohammed
Sarah Stockman
Scott Galliher
Sergio Gellida
Steve Hertz
Steven Sloane
Terence Loh
Wayne Kelley
CDCA
Carlos Arrendondo Sanchez
Cementos Progreso, S.A.
Victor Blanco
Cemex
Kermit Pérez
Cenovus Energy
Augusto Baldassarre
Central Arizona Project
Adriana Avirvarei
Brian Buzard
Brian Knowles
Dale Thompson
Dallas Hillhouse
Daniel Schuh
Dominic Trujillo
Don Crandall
Philip Rettinger
Reuben Ruiz
Robert Hitchcock
Tim Allen
Tom McCann
Centrus Energy
Martin Ford
Robert Jacobs
CH2M Hill
Brian Hutchinson
Brett Davenport
Chris Youngblood
Craig Omundsen
David Danko
Gary Ledbetter
Harinder Hara
Harry Sellers, Jr.
James Decker
Jason Maldonado
JD Turley
Jeffrey Sanford
John Fortin
John Petty
Judith Sample
Kevin Dahl
Kyle Arnold
Laith Alfaqih
Mark Baker
Matthew Crowley
Michael Idzior
Montgomery Sedlak
Nicholas Lenzi
Paul Horigan
Robert Lawrence
Ronald Thomas
Shaun Becenti
Steven Hutchings
Tammy Chastain
Channellrock, Inc.
Ricky Ayers
Chemours
Diane Closser
Chemtrade Logistics
Claudio Palmas
Robert Bishop
Chevron
Johnson Wilkie
Manuel Montero
Olugboyega Olubajo
CHS, Inc.
Carl Siroky
Chugach Government Solutions, LLC
Daniel Fenza
Jeffrey McBride
John Cathey
Joseph Marro
Kevin Hargis
Larry Gottas
Wayne Ecker
Wilson Duffles
CINTAS
Eric Ayanegui
James Wagoner
Pierre Labourdette
Tobias Deckard
Tommy Cocanougher
Wes Wilson
Citizens Energy Group
Donald Jones
Troy Robb
City of Bloomington
Carol Kaszynski
City of Dayton / WRF
Jerry Overton
City of Kansas City Water Services
Adrian Hall
City of Las Vegas WPCF
Jeff Smith
City of Olathe, KS
Steven McNolty II
Clark County Water
Harvey Starrett
CLH Ventures Inc
Chris Murphy
CNS Y-12
Anthony Israel
James Adcock
Coca-Cola Puerto Rico
Hermes Rodriguez
Colgate Palmolive
Jorge Murillo
Collins Products LLC
Sean Lenninger
Colorado Springs Utilities
Adrian Miera
Columbia Power Corporation
Brent Russell
Component Repair Technologies Inc.
James Balzano
Concord Foods
Donald Mendes
Condition Monitoring International
Jack Poley
Consolidated Container Company
Misael Arriaga
Constellium
Joey Cantrell Jr
Contamination Control Engineering Company
Jim Frisbie
Continental Cement Co.
Andrew Edgar
Chris Power
Donnie Billings
Marcus Montague
Copperleaf Technologies
Boudewijn Neijens
Corbion
Dennis Ulander
Edwin Kouvelt
Henk van Vugt
Iván Aliaga
James Cassels
Jeff Jansen
Kongpat Jamsuwan
Marçal Gotanegra
Roberto Nishitani
Tharathorn Boonruangkhao
Vincent Mancini
Core Principles, LLC
Richard Overman
Costco Wholesale Optical
Jorge Cortes-Monroy
County of Sacramento
Amy de la Salle
Covanta Energy
Francis Miller
Gerrit Hille
CSM Bakery Solutions
Andrew Ahn
Dalrymple Bay Coal
Kris Arnold
Daq NW LLC/Pure PdM
Linda Hudson
Dart Container
Datamasters
Gail Petersen
DBSI
Harold Keck Jr.
DC Water
Calvin Lyon
Chanda Albrittain
Damien McAllister
Damon Brown
David Gisborn
Dennis Morris
Dominique Proctor
Dwayne Jones
Edwin Yaniga
Henry Facen
Jaime Alba
James Clarke
James Neal
Johnnie Spearman
Jorge Uriona
Kibanou Bodjona
Laura Knox
Laurence Hendrickson
Matthew Scott
Nicholas Korzie
Nick Passarelli
Ryu Suzuki
Salil Kharkar
Shawna Martinelli
Stacy Coleman
Theresa Bruton
Tim Belt
Decorus Coatings
Michael Adendorff
Dell
Shamir Jose
DelMonaco Foods
Charles Farmer
Delta Resources
Randy Yount
Des-Case Corporation
Beth Onderdonk
Jarrod Potteiger
Jason Kopschinsky
Whit Gammon
DEWA (Dubai Electricity and Water Authority)
Ashvin Gabani
Dexter Axle
Jonathan Weber
DNV GL
Singaravelu Sundaravel
Domtar Paper Company
Jeff Girard
Larry Bryant
DP World
Alberto Landeaux
Barry Dyer
David Bowers
Oah Ejakhegbe
Dubai Petroleum
Saravanamurugan Perumal
Duke Energy
Alex Luciano Valerio Hinostroza
Cesar Vega
Jim Furcio Abregu Ochoa
Juan Carlos Salgado
Marcos Nelson Munoz Silva
Ronald Mendoza Mujica
Yesnelsi Lisbeth Aylas Tejeda
DuPont
Brizley Carolson Michael
Rebekah Wojak
Sandeep Saklani
Tim Holmes
DXC Technology
Kyle Kitzman
E&M Solutions
Carlos Villegas
East Kentucky Power
Wes Truesdell
Ecuman
Felix Antonio García Mora
EDI
Brian Harrison
Edward C Levy
Micheal Perkins
Elantas PDG
William Hellmuth
Electrical Safety Group
H. Landis Floyd II
Elementis Chromium
Brandon Jones
Eli Lilly
Jeremy Boyer
Rendela Wenzel
Ellwood Mill Products
Nick Bolla
Ellwood Texas Forge
Marc Mills
Emerson
Doug Hart
Kendall Beushausen
Mark Granger
Scott Bassett
Tom Francisco
Vinay Maithani
Emirates Global Aluminium
Shaiju Soman
Sivakumar Mancikavelu
Emirates Steel Industry
Mukesh Harbans Lal
Enbridge Energy
Justin Reid
Enbridge Pipelines Inc
Martin Di Blasi
Encana Services Company Ltd.
Erika Weeks
Endress+Hauser
Marco Van Veen
Energy Australia
Jennifer Ratsep
Engie
Barry Westell
Equipment in Motion
Peter Chalich
Ericsson Engineering Worx
Collette Ericsson
Estep Ltd
Paul Hilford
Ethanol Greenfield Quebec Inc.
Mathieu Fyfe-Leblanc
ETFH
Aaron Spinos
Ethicon
Abner Marín
Arnaldo Colón
Boris F. Blancovich
Joel Martínez
Luis Muñiz
Samuel Franceschini
Ethydco
Mohamed Elsayed
Evolution Mining
Matthew Scully
Ray Miller
Evonik Methionine SEA Pte Ltd
Kimberly Smith
Mahalingam Ganapathy
Evraz
Brian Burns
Robert O'Leary
Exelis Aerostructures
Brian Hutchings
Fabcon
Ted Locklear
Facebook
Paul Brady
Facility Integrations, llc
Thomas Ferguson
Failure Prevention Associates, LLC
Karl Hoffower
Fatima Fertilizer Company Limited
Mohsin Murtaza
Felix Consultancy
Felicjan Rydzak
Fiberon
John Thompson
Filtermag
William Mason
First Quality Tissue SE
Glenn Haller
Jason Childers
Jared Bears
Fluid Life Corporation
Kent Knight
Mark Shierman
Matthew Quick
Robert Kalwarowsky
Fluke Corporation
Gregory Perry
Jeffrey Werth
Raymond Lattanzio
Scott Rojas
FMG
Julio Carrillo
Fortescue Metal Group
Barry Scholtz
Werner Roberts
Freeport-MacMoRan Inc.
Enrique Bernal
Gabe Delgado
Frito Lay
Jason Gower
Full Spectrum Diagnostics
Daniel Ambre
Fuss & O'Neill Mfg Solutions
Lawrence Bouvier
g3p consulting
Maria Do Rosario Sousa
Paulo Moreira
GAF
Rodney Bartell
Garratt-Callahan Company
Michael Estevez
GASCO
Rajeeva Ranjan Kumar
Gaussian Engineering
Thomas Burge
GE Digital
Lance Jakob
General Electric
Abdul Aziz Jalaluddin
Ben Payton
Bob Hunt
David Thomas
Dean Leners
Eric Johnson
Jason Firey
Jose Maria Gurria
Mary Jo Cherney
Steve Heitz
General Mills
Corey Kriegermeier
Tabatha Conrow
Genentech / Roche
John Ganaway
Ken Trotta
Paul Abrams
Gentex Corporation
Dennis Gaither
Jonathan Beard
Robert Ford
Georgia Pacific
Josh Stoudt
Paul Dufresne
Gerdau
Brenda Wallace
Dennis Urhahm
Juan Rodriguez
Ricardo Peruchi
Sean Mullan
Gestamp Chattanooga
Scott Buker
Gilead Sciences
Mark Nelson
Noah Springfield
Glatfelter
Brian Skoney
Glenmark Pharmaceuticals
Tony Crincoli
Gogoair
Elena Martynenko
Goldcorp Mine
Brad Dahl
Cesar Vargas
Gerardo Lara
Kitt Dale
Ryan Wright
Golden Aluminum, Inc.
Malcom Lopaz
Goodyear Tire & Rubber Co.
Chris Wozniak
Fiona Piercy
GP Strategies
Donald Langley
Earl Dixon
John Robey
Kenneth Arthur
Michael Overheim
Nicholas Morris
Steve Harnden
Grande Cheese Company
Kelly Austin
Graphics Packaging
Ben Kling
Doug Harvey
Graymont
Wayne Hingley
GreenWood, Inc.
Kevin Crittendon
Grifols Diagnostic Solutions Inc.
Steven Boyle
GSantos Engenharia
Gilson Scofield Dos Santos
GSK
Dustin Moore
Guardian Industries - Koch
David Schlicht
Gwinnett County Water Resources
Charles Treiber
Clint Davis
David Osborne
Reinaldo Quinones
Vital Masson
Hach Company
Taylor Plucker
Harvard Medical School
Don Gillis
HEB Grocery Company
Luis Moreno
HECLA Greens Creek Mining
Rodney Steger
Ryan Roomsburg
Helmerich & Payne Intl. Drilling Co.
Jefferson Craft
Henkel Corporation
Eric Procter
Henry County Water Authority
Cody Kelly
Kimbrough Pace
Herbalife Nutrition
Jesse Niou
Laura Phillips
Hibbing Taconite Company
Nicholas Maki
Hilmar Cheese
Bart Anderson
Chris Fisher
David Schear
Herman Roest
Jesus Acosta
Marc Percival
Mark Heidlage
Randy Whitehurst
Tim Brown
Walter McClung
HMC LLC
Brian Heinsius
Hollingsworth and Vose
Stanley Webb
HollyFrontier
Chuck Capron
Jason Jones
Kevin Webber
Martin West
Michelle Haacke
Trevor Astrope
Holcim Australia Pty Lyd
Devaraj Balaraman
Honda
Alan Gomez
Alexander Marek
Alva Kepple
Amy Reilly
Angela Remeika
Angelo Bonsi
Annie Franchek
Anthony Bowles
Arslan Gill
Austin Smith
Austin Strong
Ben Van Voorhis
Benjamin Holladay
Bill Biederman
Bill Lyman
Bob Evans
Boni Rizo
Brad Chalmers
Brandon Hunter
Brandon Jones
Brandon Lawhun
Bret Hartman
Brian Bates
Brian Cox
Brian Jordan
Brian McElroy
Brian McNeil
Brian Shump
Brock Ellis
Bryan Altepeter
Bryan DeLong
Bryan Roberts
Byron MacDonald
Carmen W Box
Cedric Barclay
Chad Hamrick
Chad Kuhn
Chad McClish
Chad Thompson
Charles Bair
Charles Rupert
Charles Walters
Charlie Cool
Chelsea Larson
Chris Cates
Chris Seibert
Chris Turcotte
Chris Warner
Chris Wills
Christopher Laflamme
Chuck Fagala
Colin Aitchison
Colvin Morrow
Craig Inman
Craig Parker
Craig Price
Dale Malony
Dan Bowman
Dan Fackler
Dan Rode
Dan Shelley
Dan Willer
Daniel Layton
Darin Brogan
Darin Long
Darrin White
Dave Adkison
Dave Barkeloo
Dave Benham
Dave Gardenhour
Dave Hartley
Dave Oglesbee
Dave Okuley
Dave Rump
Dave Sasko
Dave Wadsworth
David Sprang
Dean Carpenter
Dean Firlotte
Dennis Kreutzer
Dennis Schmid
Derek Benson
Derek Gaerke
Dewayne Sullivan
Donald Brummit
Doug Boyd
Doug G Castle
Doug McNeal
Doug Redpath
Doug Spaur
Duke Knepper
Duncan Rowe
Ed Davis
Ed Richard
Elliott Koch-Butterworth
Emily Marcum
Eric Balicki
Eric Kimbel
Eric Robison
Eric Webster
Erik Aisel
Everett Barber
Frank Goettemoeller
Frank Graves
Fred Feurer
Gary Barr
Gary Wilson
Gavin Richards
George Hollema
George Hollis
Georges Ouellette
Glenn Carruthers
Glenn Cotton
Grant Casbourne
Greg Carruthers
Greg Mossman
Hamidd Ossoli
Heath Owen
Henry Joe Lee
Jack Coverdale
James Cole
James Wiley
James Miller
James Mirrlees
Jamey Birt
Janel Hildebrand
Jared Bushman
Jason Garrett
Jason Moore
Jason Ogilvie
Jason Patton
Jason Peters-Wills
Jason Ross
Jason Thompson
Jason Trumble
Jay Bowles
Jeff Lee
Jeff May
Jeff Ragsdale
Jeffery Cobb
Jeremy Hollin
Jerry Maynard
Jesse Sicard
Jim Clingman
Jim Dayton
Jim Guy
Jim Naderer
Jock Pattullo
Joe Morton
Joe Patton
Joe Wiley
John Babcock
John Bradshaw
John Grounds
John Markiewicz
John McCullum
Jon Parks
Jon Rolfes
Jonathan Barron
Jonathan Bunting
Joshua Schumann
Joshua Smith
Justin Reese
Justus Rutherford
Kaleb Stephens
Karl Schimmoeller
Keith Baxley
Keith Huffman
Kelly Bingham
Kelly Van Voorhis
Kendra Gray
Kenneth Kinnett
Kenneth White
Kevin Burrows
Kevin Holmes
Kevin Schuh
Kris Sutton
Kristina Kennedy
Kyle Bailey
Larry Shonk
Larry Oyer
Levi Granger
Lisa Grossman
Logan E Williams

Honda (cont.)
Luke Wilkins
Lydia Kennedy
Mark Bollheimer
Mark Burns
Mark DeGeer
Mark Hinerman
Mark Warren
Mark Wilker
Marques Warner
Matt Brown
Matt Fisher
Matt Kowalczykowski
Matt Maini
Matthew Dellow-King
Matthew McCluer
Matthew McGuire
Maurice Harwood
Michael Dunson
Michael Hoyng
Michael Lewis
Michael Mitchell
Michael Moorman
Michael Moyer
Mike Greene
Mike Hays
Mike Hemmelgarn
Mike Keenan
Mike Sakich
Neal Wright
Nicholas Gigliozzi
Norm Bagozzi
Paanugoban Kugathasan
Patrick Mays
Patrick Moran
Paul Kerrigan
Phillip Swanton
Randy Reid
Randy Rhine
Ray Polking
Rich DaRe
Richard Boecher
Rick Newmeyer
Rob Collins
Rob Laquerre
Rob Schwendeman
Rob Trybuch
Rob Wilson
Robert Stone
Ronald Roberson
Ronerieo Boodhoo
Ryan King
Ryland Eades
Sabrina Coghill
Sam Prak
Scott Brown
Scott Cavinee
Scott Fortner
Scott Harris
Scott Parris
Scott Werling
Shane Homan
Shaun Dick
Shawn Castle
Shawn Murphy
Simon Boerner
Sjoerd Ton
Steve Augenstein
Steve Kieffer
Steve Welch
Steven Easter
Steven Oster
Steven Shark
Sukhmanbir Kaur
Thomas Smith
Tim Jenkins
Tim Mercer
Tim Taber
Todd Cordell
Tony Simon
Tony Wirring
Tracy Butz
Travis Braun
Troy White
Vic Ferko
Wade Sutton
Wade Vermillion
Warren Curtis
Wayne Lance
Wayne W. Kennedy
Wesley Jones
William Klingler
William Peck
William Reed
Zach Weinle
Honeywell
OJ Bailey Oladunni
Tiffany New-Courtney
Howe Sound Pulp & Paper Corporation
Romaine Taylor
Hunt LNG Operating Company
Hugo Nunez Vargas
Hydro-Québec
Pascal Clément
Hyosung
Nathan Andress
Vernon Welch
IAMGOLD Mine Essakane
André Drouin
IBM
Pam Denny
Terry Saunders
Vijay Vijayapalan
Iluka Resources Inc.
Paul Moreau
Terance Neal
Timothy Mitchell
Independent
Jack Nicholas
Joseph Lonjin
Luis Arumbula
Mark O'Brien
Ricky Smith
Indiana Flame Service
Jason Millard
Industrial Optimum Solutions & Services
Haroutioun Arslanian
Infralogix
Mike Barkle
Mike McNulty
Wayne Vick
Ingredion
Carlos Mario Padilla
Javier Navarro
William Villareal
Inland Empire Utilities Agency
Brian Noh
Chander Letulle
Jon Florio
Robert Delgado
Insitu Inc
Joel Smeby
Interfor
Kam Mote
Robin Chatters
Interloc Solutions
Kristi Ledenbach
Inter Pipeline Ltd.
Johanna Valera
Intl Reliability Sol, Inc.
Arnold Newland
Ipsen
Brian McCann
Fergal O'Brien
Padraig McGann
IRISS Inc
John Zyznomyrsky
Karen Fox
Martin Robinson
Mohamed Ahmed
Rudy Wodrich
Irving Oil
Paul Hoeksma
Jacobs Engineering Group
Brian Young
Chris Williamson
Cory Randolph
George Orrison
Johnathan Jones
Kevin Fedor
Kristen Deardorff
Lynn Moran
Malcolm Werner
Marie Getsug
Mike DeStefano
Ramesh Gulati
Robert Poche
Scott Calkins
Sherry Stovall
Thomas Northcott
Jahnig & Associates
David Jahnig
Jas W Glover, Ltd.
Michael Kirby
JFC & Associates
John Gould
JLL
Bobbie Schwaeble
Chima Dumzo-Ajufo
Francisco Santiago
Georgia Smart
Ian Higham
Jackie Moll
Jonathan Guiney
Kenneth O'Connor
Pedro Rivera Torres
Michael Roy
Nicholas Garafola
Patrick Dasis
Wayne Magro
JM Smucker Company
Dave Ross
Joe Shaver III
Lee Alford
Patrick Bryant
Todd Buchholz
Johnson & Johnson
Edwin Corujo
Hank Sierra
Irvin Morales
Ramón Gómez
Ruben Torres
Johnson Controls Inc.
Andy Brown
John Gerber
Johnsonville Sausage
John Willems
Jordan Bromine
Abdallah Zobi
Khaled Mustafa
Mousa Ali
Salameh Alabed
Zaid Salhi
JSMoore Consulting
Scott Moore
K & R Associates, LLC
Robert Rockhill
Kaiser Aluminum
Bart Mortensen
Bob Stabler
Boun Sananikone
Brant Weaver
Brian Loftus
Christian Feisel
Cindy Marks
Cliff Rogge
Cory Feucht
Craig Robinson
Craig Werner
Dan Jorgensen
Dave Rickman
David Conrow
Demetrius Frazer
Fred Espinoza
Glenn McLean
Hermak Banda
Jason Walsh
Jeff Hiemstra
Jeff Jenkins
John Barneson
John Hurlburt
John Whitehouse
Jorge Bustamante
Ladi Dhami
Larry Dearman
Larry Holz
Mark Shelly
Mike Oakes
Philippe Gomiero
Purushi Doddanna
Randy Tison
Ray Parkinson
Ron Walls
Scott Endres
Steve Stum
Tobias Pace
Tom Schoening
Kansas City Board of Public Utilities
Jennifer Buxton
Paul Crocker
Kansas City Water Services
Abel Assefa
Joel D. Sendra
KAUST
Biju Reghuvaran
KBR
Mujahid Siddeeque
Natalie Delligatti
Kiemle-Hankins
Michael Meehan
Kimberly Clark
Jeffrey Ng
Kinder Morgan
Jim Townsend
Koch Industries, Inc.
Kyle Ramsey
Rajendra Khadilkar
Terry Jarrett
Koontz-Wagner
Ken Patterson
Kraft Heinz Company
Anton Hickey
Darren Maloney
Graham Leadbetter
Scott Cambell
Kuwait National Petroleum Company
Anil Kumar Shrivastava
Husain Al-Jedi
Rajeev Jain
KVR Energy
Vikash Rajnauth
L&T Technology Services
Ashish Joshi
L&V Diagnostics
Ken Currie
Lakeside Process Controls
Blair Fraser
Mark Ellis
Lansing BWL
Lisa Faber-Ryan
Laser Focused Training
Joel Levitt
Lawrence Livermore National Laboratory
Adam Heal
Aleksandr Tsykalyuk
Allen Riddle
Barbara Macchioni
Brian Berman
Carl Clarke
Dan Nelson
Dave Hipple
Dean Holunga
Eric Downing
Igor Maslennikov
James Davis
John Schaffer
Kim Tan
Kristopher Olson
Matt Barberis
Matt Cohen
Michael Morgan
Mike Anderson
Nick Abbatelli
Nick Jize
Russell Moder
Stanley Sommer
Steve Chan
Paulette Campus-Portela
Tom Curtis
Tom Kohut
Lazertech, LLC
Keith Van Hentenryck
Legacy Regional Transport
Jerry Wilson
Leprino Foods
Laura Lamb
Nikolaus Despain
Vincent McIntire
Lhoist NA
David Lindow
Reynaldo Marquez
LiDestri Foods
David Keyes
Dennis Meyer
Jeremy Forer
Joseph Kenneally
Kevin Fien
Life Cycle Engineering
Bill Wilder
Catherine Marshall
Chris Geoghegan
Dan Anderson
John Cray
Michael Blanchard
Paul Borders
Randy Heisler
Rick Wheeler
Ron Leonard
Scott Franklin
Liebherr
Paul Reins
LJT & Associates
Deborah Shearer
Don Penney
Jack Shellenberger
Jim Mason-Foley
Joe Jimmerson
Joshua Wilson
Karen Clark
Kyle McAllen
Nicholas Kyper
Nortora Beckett
Robert Haroldsson
Robert Swift
Vinh Dang
Lloyd’s Register
Covery Hall
Jeroen Van Beers
Ricardo Robles Jr.
Lockheed Martin
Silvio Attanasio
Louisiana Pacific Corp
Khalil Elhadaoui
Lubrication Engineers, Inc.
Clay Calk
Paul Llewellyn
Trigg Minnick
Ludeca, Inc.
Adam Stredel
Alan Luedeking
Alex Nino
Ana Maria Delgado
Bernd Seidenthal
Brad Segreto
Carlos Bienes
Chris Greene
Cory Grant
Daus Studenberg
Dave Leach
Frank Seidenthal
Gary James
Jeremy Smith
Mario Rostran
Mark Homes
Matt Hadad
Mickey Harp
Mike Fitch
Oliver Gibbs
Pedro Casanova
Steve Lochard
Tim Rogers
Luminant
Gregg Wolffarth
Jeffery Aaron
Michael Prejean
Tracy Love
Lyondellbasell
Wilfredo Correa
M+W Group
Benjamin Crewdson
Macon Water Authority
Mark Cloutier
Maersk Drilling
Clive Da Costa
Majestic Steel
William Rust
Marine Well Containment Company
Horace Bussey
Mars Chocolate NA
Shane Sullivan
Masters Gallery Foods
Tim Lenz
MBUSI
Jason Eisele
McKinstry
Jim Carrel
Medline Industries
Wasiu Ashiru
Medtronic
Allen Woods
David Perez
Eric Newhard
Jason Loukes
Jim Street
Jim Welch
Jim Zdrowski
Juan Alexis Ysabel Reyes
Julio Donastorg
Ken Hunt
Kevin St Jarre
Megan Calabrese
Michael Sayre
Mike DeMicco
Nelson Grenier
Paul Landino
Paul Puglisi
Ricardo Borbon
Rick Gombar
Thomas Woodring
Tim O'Donnell
Valerie Kobialka
Vince Chargualaf
Merck
Albert E. Ryan III
David Kite
Edward Thomas
George Mahoney
Michael Harder
Mike Preston
Nestor Vazquez
Nick Davies
Randy Elder
Todd Breeden
Ubaldo Rodriguez
Merz North America
Chad Williams
Metales del Talar
Gaston Zanco
Metalsa
Andrea Vannoy
Andrew Leung
Brian Heneghan
Carlos Buyatti
John Strader
Joseph Calabrese
Metalux Molecular (Singapore) Pte Ltd
Win Nie Ho
Metanoia Corporation
Daniel Stuebe
Methanex
Baher Elsheikh
Fathy Mostafa
Maher Hussein
Mahmoud El-Manakhly
Mohamed Askar
Ramy Mohamed
Yahia Daif
Metro Trains Melbourne
Murray Vincent
Metropolitan Council
Charles LaPierre
Craig Edlund
Dan White
Daniel Fox
Dennis Lindeke
Girma Yismaw
Jim Nally
John Tierney
Joseph Kramer
Kevin Thell
Matt Strickland
Ronald Camp
Scott Smrekar
Tim Keegan
Tom Pann
Metropolitan Transportation Authority (New York)
Alanzo Marshall
Andrew Tang
Carl Mangelsdort
Charlene Welsh
Cherise Myers
George Thomas
Jessica Leconte
John St. Clair
Manny Leon
Maria King
Michael Salvato
Raymond Hernandez
Salvatore Ambrosino
Steven Aronsen
Wilfredo Figueroa
Michelin
Randy Schuette
MidAmerican Energy
Kane Valek
Minnkota Power Cooperative
Tod Baer
Mobius Institute
Terrence Blackman
MOL Group
Attila Kiss
Goran Surina
Monition Ltd.
Ahmed Khezam
Giovanni Zoli
Michael Burrows
Patrick Reeves
Robin Blakey
Stuart Eccles
Monroe Energy
Jason Weis
Monsanto
Moris Behar
Mosaic Co
Bob Wilkinson
Curtis Fraser
Dan Charlebois
Malcolm Osenton
Matthew Berg
Perry Steele
Tyler Wulterkens
Monterey Mushrooms Inc
Duane Smith
Monterey One Water
Eric Synsteby
Mpreis Warenvertriebs GmbH
Martin Schranz
MSD International GmbH
Avtar Singh
Gajendra Sawant
MSD of Greater Cincinnati
Eric Stevens
John Shinn
Mueller Co.
Alan Knight
Gary Hadley
Josh Pinkard
Mike Lang
Steve Welch
Mueller Water Products
Matt Ricketts
Municipal Water Central Region
Sherrae Davis
Mylan
Kenneth Montalvo
N Line Industrial Sales
Gary Williamson
NLine, Inc.
Dan Hunt
Napoli Foods
Joe Carolan
NASA
Stephen Bollman
National Grid
Amy Baranello
NE Ohio Regional Sewer District
Joshua Markey
Newmont Mining
Alexander Willems
Glen Wiley
Lance Simmons
Tracy Price
Triton Manzo
Wayde Esplin
Nexus Global Business Solutions, Inc.
Andy Gager
Campbell Scott
Larry Olson
Yerem Davtyan
Nissan USA Manufacturing
Chris Dunn
Cooper Smith
Jason Stanley
Jeremy Near
Matthew Breedlove
Nate Prey
Ryan Hargis
Norbord
Jason Allen
Sheldon Duck
Novelis
Kristen Nelson
Trent Phillips
Nyrstar
Francisco Santana
Occidental Chemical Corporation
Bryce Cleaver
Nathan Thomas
Ohly GmbH
Michael Schwerdt
Olayan Kimberly Clark
Khurram Saeed Chishti
Olin
Brian Wilson
Harry Cuffle
Jeff Esker
Randy Carithers
Raul Fernandez
Roy Corley
Oman Gas Company
Fahmi Reza
Operational Sustainability, LLC
David Drerup
OPEX Igenieria
Oscar Rodriguez
Oracle
Jack Lucy
John Eschmann III
Orazul Energy Egenor
Carlos Alberto Lazon Anaya
Carlos Felipe Ferreyros Pasco
Daniel Arturo Barbadillo Piscoya
Eber Gonzalo Maza Echevarria
Felix Fernando Estela Perez
Gustavo Daniel Vasquez Zagaceta
Nilton Ciro Hinostroza Solis
Richard Rosas
Roberto Salazar
Yvan Jesus Cortez Canchis
Ortho Manati
Ángel Otero
Owens Corning
Aristidis Delopoulos
Gary Josebeck
Jeffrey Welsch
P&RO Solutions
Wayne Morgan
Pactiv
Donald Yates
Pall
Ismael Solis
Palm Beach County Water Utilities
Anthony Armeli
John Acton
Palo Verde Nuclear Gen. Station
John Langskov
Paramount Citrus
Chris Cisneros
Patheon
Elsie Santiago
Santosh Priya Konduru
PBF Energy
Thivanka Rodrigo
Phillips 66
Chad Broussard
Eren Sitki
J. Kevin Ashby, P.E.
Peabody Energy
Brian Martinson
Glen Huseth
Jamie LaValley
Matthew Parkinson
Ted Lazarus
Pennsylvania State University
Brent Cowher
Brooks Meyers
Bruce Smith
Chris Musser
Corey Lucas
Dave Brown
Douglas Barefoot
Dwayne Ayers
Ed Thomas
Greg Andersen
Heather Peters
Ian Salada
James Rohan
Jason Wolfgang
John Worthing
Jordan Good
Les Weyandt
Margaret Shaner
Michael Jackson
Matt Walder
Mike Bryer
Mike Gates
Mike Snider
Mike Tepsic
Pat Kasper
Phillip Melnick
Richard Manning
Rick Phillips
Robert Hall
Ron Nagle
Russell Manning
Sam Bertolino
Scott Webster
Steve Hugar
Steve Maruszewski
Timothy Peterman
Vincent Ferraro
Zachary Peterman
People and Processes, Inc.
Cliff Williams
David Bertolini
Gilbert Contreras
Jeff Shiver
Tammi Pickett
Pepsi Beverages Company
Adam Muthwill
Alian Marriaga
Christopher Mendoza
Dillen Rocha
Pet Plastics
Miu Yin He
Petrochemical Industries Company
Hussain Alfadhli
Petrofac
Robert Willetts
PETROKEMYA
Ziyad AlHarbi
Petronas
Anas Rosyadi
Pfizer
Ricardo Ortiz
Physical Assets & Reliability Company
Aderemi Dare
PIC Group, Inc.
Mike Van Voorhis
PinnacleART
Laura Hudson
Pinnacle Foods
Douglas Smith
Plains All American
Chad Calaway
PMM Grupo & PMM Univ.
Tibaire De Pool
Poarch Band of Creek Indians
Serena Brown
POET
Christopher White
Craig Jordan
Jeff Butler
Todd Springer
POM Wonderful
Kenny Elliott
Portland General Electric
Brian Creasy
Cheryl Norris
Post Consumer Brands
Aaron Abert
Heather Ivey
Jamieson Stevens
Joseph Gasior
Powerlink Queensland
Michael Pelevin
Preditec/IRM
Francisco Ballesteros
Procaribe Terminal Acquisition
Marlon Cabrera
Process Plants International
Glenn Haste
Process Solutions Assurance
John Clow
Matthew Hernandez
Profit-Abilility LLC
Jose Wilkins
Promment
Cosmin Vasile Turcu
Pruftechnik
Alain Naets
Brian Graney
Chelsea Fiegel
Daniel Stilp
Dries Van Loon
Eric Elder
Florian Buder
John Waldron
Maxime Lafetiere
Mike Ciocys
Ozan Cakitli
Randal Ong
Remi Clements
Simon Bourgeois
Sven Fleischer
Timothy English
Puma
Oscar Velázquez
Pumps, Parts & Service (PP&S)
James Flowe
Qafco
Khalid Hussain
Qatargas
Ramesh Godkar
Saleh Mohamed
Quant
Jorge Atton
Suhas Shreekar
Vipul Kumar
Queensland Nitrates
Anton Muller
Quest Diagnostics
Brian Dunn
Timothy Groff
RalGeo Consulting Inc, Calgary
Ademola Felix Adelabu
Rancho CA Water
Thomas Greene
Raytheon
Fred Muthart
RE Mason Company
Jamie Medlin
REC Silicon
Don Harberts
Regeneron Pharmaceuticals
Jessica Nelson
Reliability Consulting, LLC
Ronald Reimer
Reliability Solutions Training llc
Tom Carr
Reliabilityweb.com
Dave Reiber
Resolute Forest Products
Ronald Crist
Rexnord
Luis Alan Omar Arambula Borjas
RINA Consulting
Douglas Gannon
Ring Container Technologies
Jason Paris
John Southe
Michael McNaught
Rio Tinto
James Davidson
Steve Righton
Roche Diabetes Care, Inc.
James Daniels
Joe Adam
Michelle Baker
Todd Sullivan
Rockwell Automation
Lawrence Brod
Roquette America
Phil Beelendorf
Roseburg Engineered Wood
Leland Weaver
Rick Pierce
Steven Tucker
RPM
Sergio Rossi
SAB Miller Africa
Graeme Phibbs
SABIC
Abbas Ahmed Al-Mutawa
Abdulaziz Alzahrani
Abdulaziz Tanbal
Abdulelah Alsaeed
Abdullah Al-Zumaia
Abdullah Alharthi
Abdulrahman Al-Shahrani
Alaa Alhamal
Ali Hanash Saafa
Ammar Al-Khaldi
Awedh Al-Shehri
Bader Mohammad Sharekh-Al
Erick Heinrich
Essa Alyami
Faraj Al-Moabadi
Hussain Alwadie
Megren Salem Al-Suhaimi
Mohammed Asiri
Mohammed Imran Khan
Nasher Al-Yami
Ranajit Dhar
Saeed Al-Ahmari
Saeed Al-Somali
Saleh Al-Khammas
Saleh Alqarni
Wael Al-Harthi
Yasser Al-Wabel
Yasser M. Baabdullah
Ziad Al-Zahrani
SADAF
Saravanan Mohanasundaram
Sadara Chemical Company
Anas Saggaf
Bandar Abualnassr
Farhat Khan
Omar Alsaady
Shitiz Sud
Yousef AlYousef
Salt River Project
Brian Mabey
Edward Nolte
Joshua Plicque
Kerry Hancock
Kirby Erickson
Logan Tsinigine
Shayne Jones
Sammamish Plateau Water
Tammy Whipple
San Jose Water Company
Andy Yang
Sandia National Labs
Mary Watson
Sanus Connect
Luke Sestito
Saudi Aramco
Abdullah AlKhudhayr
Ali Al-Hamdan
Ali Al-Shurafa
Andres Gonzalez Quinones
Bubshait Ibrahim
Dakheel Alharthi
Meshal Al-Qahtani
Mohammad Qahtani
Riyadh Alharbi
Saudi Electricity Company
Faisal Aljama
Sedqi Bukhamsin
Saudi Iron and Steel
Eid Al-Ahmari
Saudi Kayan
Baber Jamil
Schreiber Foods
Kim Stalder
SD Myers, Inc
Alan Ross
Aris Pena
Bill Beese
Chuck Kelly
SDI
Missy Decker
Robert Schwenck
SDT Ultrasound Solutions
Allan Rienstra
Bob Lees
Gustavo Velasquez
Haris Trobradovic
John Buffington
Keith Macaluso
Paul Klimuc
Robert Dent
Ronny Jacobs
Thomas Murphy
Seattle City Light
James Maloney
Sec of America Inc.
Joseph M Lauria
SEK
Brian Elliott
SETECH
Brian Stevens
Severstal
Konstantin Zyrianov
Shandong University
Qingming Teng
Qiying Yin
Shell - Arrow Energy
Erik Hupje
Shell Australia
Paul Sugis
Shell Exploration & Production Company
Scott Brown
Shell Nigeria
Jonathan David
Shell Oil
Preston Rockhold Jr.
Sidi-Kerir Petrochemicals Co
Ahmed Khalifa
Siemens
Ben Ingle
Benjamin Middleton
David Woodcome
Dennis Klingebiel
Ed Sugay
Gail Norris
Jaimie Scott
Joseph Kernich
Kris Goly
Kseniya Shelkovskaya
Martin Brucherseifer
Nikhil Shirke
Peter Fortugno
Rajiv Sivaraman
Rick Beane
Robert Staples
Ryan Wantz
Sharfi Abdelrahman
Simon Davidoff
Stephan Ihmels
Todd Kananen
Wayne Mizelle
SiM, S.L.
Juan Bordon
Simplot Australia
Paul Dugdale
Sinclair Wyoming Refining Company
Fallon Schmidt
Gene Goetz
Jeff Catron
Jeff Kmoch
Kyle Cook
Sitech
Roel Verkerk
SKF USA Inc.
Paul Deighton
Scot Anderson
William Pelletier
Smufit Kappa
Richard Akin
Soltrak
Johnny Chirinos
Raul Beteta Beteta
Solvay
Michael Slayton
Sanofi Genzyme
Joe McDonald
Smithfield
Steven Baumgartner
Southern California Edison
Craig Marian
Southern Company
Gavin Love
Steven Carden
Specialty Granules
Steven Contreras
Zach Royer
SRP/Navajo Generating Station
Danny Nockideneh
Harvey Nez
Jared Fowler
Raymond Holgate
Richard Becerra
Sean O'Reilly
Sheldon Lee
Steve Yazzie
Tyson Yazzie
Val Whitehorse
SSE
Bob Salsbury
Stanford Healthcare
Angelo Agoncillo
Christine Ling
Michael Hegarty
Paul Jercha
Statoil
Deepak Trivedi
Stephen J. Thomas, LLC
Stephen Thomas
Storeroom Solutions
Robert Trebendis
Stork
Johan Ferket
Strategic Maintenance Ltd
Malcolm Hide
Structural Integrity
Joseph Maciejczyk
Stryker
Patricia Rivas
SUEZ
Anthony Mack
Kelly Smith
Mohammed Salam
Sun Hydraulics
Andrew Gallagher
Suncor Energy
Muhammad Asif
Obiekwe Oradiwe
SUNY-ESF
Christopher Kordziel
Swedish Match
Fred Bowen
Shane Dukes
Syngenta
Adeolu Adeseko
Alain Rousseau
Gordon McLean
James Hostak
Mark Ard
Paul Fergusson
Rich Li
Tim Yates
TAMKO Building Products
Mark Donaldson
Mike Rose
Tampa Bay Water
Jennifer Lawrence-Jones
Larry Mondy
TASNEE
Maher Alahmadi
TasNetworks
Jack Terry
Tate & Lyle
Bruce Warthen
Justin Reynolds
Trevor Martin
Technical Associates
David Berry
Jayson Ray
Teck
Arnoldo Cortez
Edgardo Martinez
Erwin Honores
Patricio Tapia
Tecnología Avanzada para Mantenimiento
Ricardo Santamaria
Tekniker
Jorge Alarcon
Tekwell Services
Buddy (Lloyd) Lee
Tennessee Valley Authority
Matthew Adams
Steven Mitchell
Warren Behlau
Tetra Pak
Per Jureus
Ulf Hagman
The Lightship Group, LLC
Thomas Alexander
The Ultrasound Institute
Jim Hall
Therma Tru
Chris Corwin
Justin Benson
Russ Nelson
Thermo Fisher Scientific
Emil Boctor
Lawrence Guszkowski
ThinkReliability
Carlos Pernett
Thomas Jefferson University
Thomas Coombes
Thyssenkrupp Industrial Solutions
Olaf Kraska
Tihama Power Generation Company Ltd
Salman Saeed
Tolko Industries
Doug Stangier
TransAlta
Harvey Henkel
J. Mark Kumar
Paul Daoust
TransCanada
Philip Swanson
TRM
John Reeve
Tuchner Engineering
Yosi Tuchner
Uberlytics
Tacoma Zach
Unimin Energy Solutions
Chris Jacobus
United States Steel
Lawrence Chew
University of Central Florida
Duane Siemen
Jason Wyckoff
UPM Raflatac
Sean Lowery
U.S. Airforce
Larry Davis
Raymond Briggs
Veolia
Jeffrey Harvey
Marc Yarlott
Narender Kumar
Robert Coffman
Vesta Partners, LLC
Terry Wireman
VIBRA
Doel Banchs
Felix M. Laboy
Jean Meléndez
Jesus Laboy
Luis Bird
Ramón Cátala
Roberto Torres
View Glass
Robert Rodgers
Vision Care Inc.
Dean Cotton
VIZAG STEEL
Rao Vamsidhar
Voith
Terry Nordyke
Daniel Westerfield
Vulcan Materials Company
Michael Jones
Weber Metals
Noe Salazar
Westar Energy
Bill Strecker
Crystal Hinterweger
Jason Heath
Jason Herman
Jennifer Brennan
Jennifer Foster
Kathi Forrester
Kenneth Rankin
Kyle Bosch
Paul Dowding
Phil Powers
Robert Parsons
Western Refining
Stanley Hinds
Westlake Chemical
Aaron Hinson
Adam Jones
Adam Walker
Amy Nguyen
Andrew Marchlenski
Arinze Agada
Austin Klapp
Benjamin Gatte
Brett Lebert
Caleb Hickman
Caleb Redmond
Chris Harrell
Cory Chafin
David Leveque
Eric Ernst
Gerry Brooks
Jared Poirrier
Jason Whitehead
Joe Tracy
John Hawkins
Joshua Fontenot
Michael Cooper
Michael Simmons
Paul Greene
Robert Bennett
Weyerhaeuser
Alan Widener
Ben Wiest
Bill Leahy
Bill Marks
Brad Lamborn
Brian Donnelly
Brian Rich
Bruce Housen
Carl Parker
Charles Barath
Chrissy Doyle
Clark Bond
Clark Hay
Cyndi Liston
Dan Murphy
Dane Hedstrom
Daniel Zhang
Darly Moreno
Darrell Weicht
Darren DaCosta
Dave Evers
David Bartholomew
David Lytle
David Pusateri
David Sharp
Dax Selario
Debbie Tadlock
Dennis Yap
DeWayne Hardin
Doug Cogar
Duane Perry
Duane Postles
Edward Williams
Emily May
Eric Skirko
Erik Wilson
Fletcher Baird
Fred Hill
Gerald Cooper
James Aymond
James Harris
Jason Farrell
James Frisk
Jason Trenn
Jason Watters
Jay Dirks
Jeff Tollefson
Jennifer Watkins
Jeremy Light
Jeremy Withers
Jesse Merica
Joe Bethke
Joe VanKemseke
Joey Pate
John Ainey
John Osborne
John Richardson
Johnny Harris
Jonah Rainy
Jonah Walter
Jonas Menguita
Jory Boss
Josh Braaten
Josh Clark
Justin Clark
Kate Harnage
Keith Staton
Ken McQuaig
Kevin Cochran
Kevin Davis
Kevin Hawks
Kylen Mays
Lance Miller
Levi Judy
Luke Rappe
Mark Patnaude
Matt Ewin
Matthew Mendez
Mihaela Istrate
Mike Dukes
Mike Kleine
Mike Stalnaker
Neal Hackworth
Patrick Akins
Phil Ellwood
Ric Risner
Riley Davis
Rina Bethany
Robert Roe
Scott Comstock
Scott Douglas
Scott Kramer
Shawn Cassidy
Spencer Headley
Steve Cutlip
Steve Harms
Steve Phillips
Steve Scheid
Tanner Walston
Terry Jean
Thomas Burns
Tim Johnson
Tim Karickhoff
Tim Olson
Tim Sagraves
Tonya Jensen
Tyler Pearce
William Candline
Wheelabrator Technologies
Art Posey
Wi-Tronix LLC
Jason Mann
Williams Companies
Seth Tate
Wisconsin Public Service
Niki Hamilton
Workplace Reliability Inc.
Michael Coleman
WSP
Joseph Grey
Lisbeth Concho
Yansab (SABIC)
Abdullah Alshaikh
Ahmad Jehani-Al
Mahmoud Al-Juhani
Yara Belle Plaine
Gary Einarson
Imran Ghori
Yarra Trams
Janaka Hirimuthudoga
Zachry Group
Ramon Figueroa
Zellstoff Celgar LP
Dragan Trivanovic
Zenco
Alan Friedman
Zimmer
Luis O. Laboy

×
×
×
×